EN CZ

Aktuality


31.03.2010 1. narozeniny! (& dárek)
 
Tenhle měsíc oslavil můj web první narozeniny. Stalo se tak někdy v březnu. Píšu „někdy“ protože se to celé ladilo v průběhu března 2009. Za přesné datum narození by se snad dal označit 24. březen 2009 kdy jsem provoz zahájil posláním pozvánky přátelům a známým. Přišli, podívali se a hodně jich napsalo. Až později mi došlo, do čeho jsem se uvrtal. protože jsem chtěl, aby se návštěvníci vraceli a našli na webu něco nového, nezbývalo, než ho kromě fotek plnit i různými odkazy, aktualitami a tipy na různá zajímavá místa. Snažil jsem se, aby se několikrát do měsíce na webu objevil nějaký link, autor nebo tip. Těch aktualit bylo 64 a to je (kromě počtu políček na šachovnici) víc než jedna za týden. V porovnání s „velkými“ weby to není mnoho, ale i tak mne to samotného překvapilo.

Náhled analýzy z Googlu – počet návštěv, celkový počet zobrazených stránek a počet stránek na jednu návštěvuOdměnou mi byla návštěvnost, která sice není velká, ale přece jen těch skoro 2000 návštěv mi udělalo radost. Přišly především z Čech, ale na mapě vidíte, že jich bylo hodně i odjinud. A to i přes to, že cizojazyčná verze je momentálně nad moje síly – či spíše nad časové možnosti. Google tvrdí, že ve srovnání s podobnými stránkami jsem na tom hodně dobře – no ale je to přece jen jenom stroj a věřte tomu.

Všimněte si průměrného času který návštěvníci tráví u podobných webů – 9 vteřin. V porovnání s tím, jsou moje 4 minuty celá věčnost a jsem za to rád.Rád bych všem vracejícím se návštěvníkům poděkoval a rád je ujišťuji, že i když jsou ty moje „aktuality“ zřídkavé a poslední dobou jich bylo méně než bych si přál, budu se snažit, aby se i příští rok bylo proč sem vracet a aby tu našli něco zajímavého i ne-fotografové.


A protože o narozeninách se dávají dárky tak mám taky jeden dárek. V průběhu dubna mi pište, kterou fotku z tohoto webu byste si pověsili doma na zeď a rádi na ni koukali. Za měsíc to dám do klobouku a jeden z těch kdo napíšou ji dostane ve velikosti A2, v rámu a s podpisem. Takže – veselé narozeniny!

(Ze soutěže jsou vyjmuty fotky v sekci portréty a některé fotky ze sekce „lidé“.)

Komentáře

31.03.2010 03.04.2010 10:23 / Radka / radka.maleckova@hp.com
Moc gratulací k první narozkám - jak je vidět, tak máš dobrou návštěvnost :-)... fotky jsou moc prima, maj v sobě vtip a dobrou kompozici... když jsem se na ně dívala, tak mě zaujala tahle http://www.karelkotrba.cz/fotky/kluk-135/ - tu bych si s chutí pověsila v bytě - jednak kvůli tomu klukovi - za pár let takhle úplně vidím svýho Tomíka a druhak kvůli tý věži, ke který mám trochu nostalgickej vztah, koukám na ní totiž už přes 10 let z okna :-) .. takže přeju hodně umělecké inspirace do dalšího focení! pa, Radka

Nový komentář

jméno e-mail
zadejte aktuální rok