EN CZ

Aktuality


14.02.2010 Linka, ke které si uvařte hodně velké kafe: Mat Baker
 

Dnes je to bez obrázku v perexu ale rozhodně to neubírá linku na zajímavosti – doporučuji proklikat. Přes tuhle (výbornou) stránku jsem se dostal na web o který se s vámi chci rozhodně podělit. Jsou to stránky fotografa, který se jmenuje Mat Baker. Jeho reklamní fotky – a na tomhle webu jsou jich spousty (jednotlivé náhledy se musí poctivě proklikat, pod většinou se skrývá více obrázků) – jsou totiž nápadité, humorné, někdy mírně šokující, hlavně když si začnete domýšlet, že tu kampaň musel někdo objednat a hlavně schválit – další ukázka toho, že když se najde někdo opravdu kreativní, kdo myslí trochu dál než ke korporátnímu klišé, je pak výsledek opravdu k světu.

Posuďte sami. Mat Baker má každou fotku jinou a dokáže perfektně vystihnout to, čemu se v poslední době nepěkně říká „message“. Tedy, že to umí tou fotkou pěkně říci a není k tomu třeba moc dodávat – všimnětye si, že na většině reklamních fotek je minimum textu, většinou jenom logo.

V rozhovoru na dotaz jak to dělá odpovídá že je to tím, že se „..se rád potkává s lidmi a pije pivo…“ (“I like drinking beer and socializing”)

Kdyby to bylo tak jednoduché. Kdo umí ten umí. Posuďte sami.

Komentáře

není vložen žádný komentář

Nový komentář

jméno e-mail
zadejte aktuální rok