EN CZ

Starší aktuality


24.05.2010 Po dlouhé době: pozvánka na výstavu. Velkou.
 

Henri Cartier-Bresson: Bankers Trust, NY 1960

Skoro dva měsíce jsem sem nic nenapsal, za což se všem pravidelným i občasným čtenářům omlouvám. Pokusím se to napravit, doufám, že jste mi zachovali zbytky své přízně. Mám tu pozvánku na jednu…


02.04.2010 Microstock - kdy nepoužívat?
 Microstock – místo, kde dostanete fotku za dolar. No proč ne. Kdo by platil nějakého fotografa, když se dá koupit prima fotka lacino na webu?(celý článek po kliknutí níže)

31.03.2010 1. narozeniny! (& dárek)
 
Tenhle měsíc oslavil můj web první narozeniny. Stalo se tak někdy v březnu. Píšu „někdy“ protože se to celé ladilo v průběhu března 2009. Za přesné datum narození by se snad dal označit… (celý text po kliknutí níže)


10.03.2010 Už bude jaro!
 Na podzim, v listopadu jsem tu měl takovou smutnou fotku. Bylo sychravo a už bylo jasné, že to lepší nebude – na dlouho. Ani mne nenapadlo na jak dlouho. Tahle zima byla dlouhá, plná mrazu a sněhu a už jí máme všichni plné zuby. Tak jsem si …(celý text po kliknutí níže)10.03.2010 Nápis na zdi
 

Na Facebooku se píše na zeď. Kdo nemá Facebook a potřebuje psát na zeď, píše takto:


Nápis je na zdi domečku, který stojí na jednom jihočeském kopci a patří Českým Radiokomunikacím – které k nám pomáhají šířit ty nápisy na Facebookové zdi.

A proč to sem dávám? Jak jsem tak stál a koukal na to, přišlo mi, že obě zdi, tato i elektronická mi přinášejí asi stejně hodnotné informace. Jenom těch hrubek je v té elektronické zdi méně.


26.02.2010 Počítače a zelené plátno....
 

Hodně zeleného plátna…


Až budou zase něco ukazovat v televizi, buďte skeptičtí. O tricích a kouzlech s videem a vůbec elektronickými médii se toho hodně mluví. Málokdo ale ukazuje, jak se to opravdu dělá. (více po kliknutí níže)14.02.2010 Turek přilákal UFO
 

To je taková legrácka z Vídně. Ne že by tam už Turci zase byli (nebo tam nikdy nedošli? – vlastně nevím) Obrázek vizuální kolize jednoho… (celý text po kliknutí níže)


14.02.2010 Linka, ke které si uvařte hodně velké kafe: Mat Baker
 

Dnes je to bez obrázku v perexu ale rozhodně to neubírá linku na zajímavosti – doporučuji proklikat. Přes tuhle (výbornou) stránku jsem se dostal na web o který… (celý text po kliknutí níže)


01.02.2010 Krajinky...
 


Můj bílý bratr párou signalizuje, že elektřiny má dostatek…


aneb obrázek z Jižních Čech. Za kopcem je – Temelín. No je to takto vidět jen občas. Jeden nemůže nevzpomenout na citát z filmu „Jízda“: Šetřte elektřinou nebo to pustíme… Už se stalo.

Jiná krajinka je tady v galerii: To byly trochu jiné rozptylové podmínky.


01.02.2010 Nikon festival - Vítězné video
 

O Nikon festivalu jsem tu psal nedávno. Mezičasem se porota shodla na vítězném videu. Cenu 100.000,– USD vyhrálo to následující. Mě se taky líbilo nejvíc, měl jsem ho shodou okolností v odkazech na prvním místě :)