EN CZ

Autor

Foto: Karolína Kotrbová

Karel Kotrba Fotografuje od roku 2005. Žije a pracuje v Praze. Ze zábavy se stala větší zábava a později začala vyplňovat z velké míry veškerý volný čas. V roce 2007 absolvoval rekvalifikační kurs v Institutu digitální fotografie v Praze. Považuje se za poučeného amatéra.

Hlavní motivace je snaha zachytit náladu, obraz, pocit, emoci. Protože měl vždy špatné známky z kreslení, dělá to přes objektiv fotoaparátu. Snaží se o to, aby rozdíl mezi tím jak si představuje výsledný obrázek a jak pak vypadá výsledek byl co nejmenší. Baví ho fotit lidi. Lidi v různých místech, různých náladách a různých situacích. Portréty, nejzábavnější ale nejtěžší věc. Street fotografie, ve které jde o spoustu nachozených kilometrů a o zlomky vteřiny. Produktová fotka, která je hlavně řemeslo – a taky nápad, pokud nemá vypadat jako všechny ostatní. Spousta radosti a zábavy při dokumentování divadelních představení v Divadle v Dlouhé. Publikace v časopisech Host, Rozhlas. Spolupráce na tvorbě divadelního programu pro představení Oněgin byl Rusák v divadle v Dlouhé.

Některé práce na zakázku jsou vidět v téhle galerii.

Má rád fotky autorů jako jsou: Elliot Erwitt, Jindřich Štreit, Matt Stuart, Gerd Ludwig, blogy Chase Jarvise, Strobist a blog Jörg Colberga (pokud zrovna nepíše o politice). A spousta dalších.

Pokud se vám na webu líbilo, pokud byste chtěli něco nebo někoho vyfotit, pokud byste chtěli mít některou z fotek na zdi doma nebo v kanceláři nebo pokud byste mi chtěli jen tak napsat, zkuste to v sekci kontakt. Nové věci sledujte v sekci aktuality. Tam se bude čas od času objevovat co je nového, co mne kde zaujalo a taky různé postupy, svícení, věci z internetu a od znamých.

Budu rád, když se sem budete vracet. Budu se snažit, abyste měli co číst a na co koukat.